Collecte Buurtkerk Geitenkamp

Zondag 11 juli is de eerste collecte voor de Buurtkerk Geitenkamp

DE GEITENKAMP…..

…..Terwijl je door de wijk loopt, zie je een buurvrouw met van onderen alleen een oude onderbroek aan, de vuilnis naar een container sjouwen…

…..Terwijl je als vrijwilliger afval prikt, zie je een buurman verderop die snel ook wat ‘afval’ uit de bosjes vist. Als je al prikkend dichterbij komt zie je in zijn hand een stapeltje biljetten van 50 euro en nog enkele biljetten in de bosjes. Je vraagt je af…

…..In een voortuin, staat een vogelhuisje. Om de vogels te verwennen, is hij voor de verandering volledig gevuld met borrelnootjes…

…..De wijk waar een buurtkerker met een glas wijn in de hand, voor de deur, lol heeft van de vuurwerksensatie. En geen moeite heeft met een jongere die snel zijn illegale vuurwerk bij haar achter de voordeur dropt omdat de politie hem op de hielen zit…

…..De wijk waar mensen elkaar kennen. Soms water en vuur, vaak ook al decennia heel hecht. Er zijn buren die soms bijna dagelijks met elkaar eten. Vinden ze normaal. Wow…

Dirk Jan Riphagen, buurtpastor in deze wijk vertelt: De deurbel gaat en het is een buurvrouw van 5 huizen verderop. Huilend vertelt ze dat haar vader bijna overleden is. Ze heeft hem een belofte gedaan. Als hij overleden is zal ze hem een kruis op de borst leggen en zo zal hij de kist in gaan. Of ik dat zou willen maken. Natuurlijk. Voor ze gaat, bedankt ze mij en zegt ze: “Weet je, wij gaan niet naar de kerk, we doen het op onze eigen manier. We geloven wel. Maak je maar geen zorgen, het zit wel goed tussen God en mij.”

In februari werkte ik in onze buurtmoestuin in de kas samen met een buurman van tegen de 60 jaar… winterklussen. Ik luchtte mijn hart naar hem over een aantal frustraties…. Midden in het gesprek bood hij me dit gebed aan, hij is naar eigen zeggen geen christen en wars van kerk. “Dit gebed ken je toch wel? Het gebed om kalmte. Het heeft mij veel gebracht. Ik heb het geleerd me eigen te maken. Dat heeft wel een hele tijd geduurd…”

Als pioniers zoeken we steeds naar tekenen van Gods Koninkrijk. Ik kreeg er die ochtend zo maar even een in de schoot geworpen. Een cadeau.

Voor deze en meer ‘cadeaus’  hebben we vandaag een collecte in de Kruiskerk! Die gaat naar het werk van de buurtkerk Geitenkamp. Ook voor het werk in de buurtmoestuin komt geld binnen. Via seculiere fondsen zoals de gemeente Arnhem (denk aan een subsidie voor de kas) en ook via collectegelden van verschillende kerken. Dat geld wordt besteed om de buurtmoestuin (en activiteiten in de buurtmoestuin) verder uit te breiden en te ontwikkelen. We zijn ieder die bijdraagt heel dankbaar!

Wil je het werk in de Geitenkamp steunen?

Je kunt geld overmaken naar de Unie van Baptisten:

NL14TRIO0391015613 o.v.v. project Geitenkamp

Uit: Buurtkerk op de bult maart 2021

een kerk, wat is dat?

Wat is een kerk eigenlijk?
Wat geloven mensen daar?
Vind de antwoorden hier!

alpha-cursus

Is er meer? Hoe kun je geloven? Hoe leidt God ons?
Alpha, het raakt je hart!

komende diensten

Zondag zijn er weer diensten, kom gezellig langs, kijk hier voor meer info over deze diensten.

in kerkelijke kringen

Wij zijn een kerk van kringen. Bekijk de verschillende kringen van onze kerk.
Elke zondag ben je van harte welkom in onze kerkdiensten in de Kruiskerk in Arnhem-Zuid, Lisdoddelaan 30. Aanvang: 09:30 en 16:30 uur.

Kijk hier voor meer informatie over de diensten.

De diensten zijn ook live te beluisteren via www.kerkomroep.nl

Kruiskerk Arnhem samenwerkingsgemeente Christelijke Gereformeerde Kerk/Nederlands Gereformeerde Kerk
Kruiskerk Arnhem

Kruiskerk Arnhem